Święty Mikołaju,
Święty Mikołaju
Dzieci już czekają,
Gdzieś Ty, gdzieś?”

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej Sali 0 „B”, lecz  zanim wręczył prezenty, wysłuchał piosenki i dzwoneczkową orkiestrę w wykonaniu dzieci. Chyba był bardzo zadowolony, bo prezentów była cała góra. Na pamiątkę zrobił z dziećmi wspólne zdjęcie..

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.