„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory …”

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najpiękniejsze i pełne radości  chwile. Z tej to okazji 20 grudnia 2017 r. w Oddziale Przedszkolnym w klasie 0 – „a” odbyło się Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Dorota Adamczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kamieniu oraz rodzice. Mali aktorzy przedstawili dla rodziców Jasełka przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Szczygieł. Dzieci pokazowo zagrały swoje role i pochwaliły się znajomością wielu pastorałek. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie. Występy w wykonaniu najmłodszych zostały docenione gromkimi brawami i  wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój, uświadamiając tym samym dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Dyrektor Szkoły Pani Dorota Adamczyk uroczyście wręczyła dzieciom świąteczne kartki wykonane ręcznie, a wychowawczyni podarowała Aniołka ze słodkim piernikiem. Po części artystycznej uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne. Nie zabrakło również świątecznych życzeń i podziękowań od dzieci, które w dowód wdzięczności, wręczyły zaproszonym gościom „Świąteczne drzewka”. Piękna sceneria, efektowne stroje postaci jasełkowych, śpiew kolęd wpłynęły na to, że wszystkim uczestnikom udzieliła się niepowtarzalna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu Spotkania Opłatkowego.