Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości.

W dniu 21.03.2018r. w przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Kamieniu w grupie 3-4 latków, odbyły się WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE. Warsztaty poprzedził krótki występ dzieci, które zaprezentowały rodzicom program słowno – muzyczny pt. „Przyszła do nas wiosna”. Następnie  rodzice wraz z dziećmi, wykorzystując rozmaite materiały i techniki plastyczne wykonali piękne prace o tematyce wiosenno -świątecznej. Panowała miła, wesoła atmosfera.