17 kwietnia 2018 r. w klasie V odbyła się nieodzienna lekcja języka polskiego poświęcona mitologii greckiej. Było to podsumowanie (prezentacja i ocena) projektu „Uczta na Olimpie”. Uczniowie zaprezentowali postacie bogów, herosów, nimf i boginek, zwracając szczególną uwagę na ich cechy charakterystyczne. Ponadto poszczególne zespoły przygotowały potrawy godne uczty na Olimpie. Na stole nie zabrakło oryginalnego nektaru oraz ambrozji.
   Wszyscy uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych im zadań. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a przygotowane potrawy nie tylko cieszyły oczy, ale też wyśmienicie smakowały. Uczniowie uczyli się, ale i dobrze bawili, wspólnie przygotowując projekt.