19 czerwca 2018 r. grupa uczniów z klasy V (trzy zespoły, które uzyskały najwyższą liczbę punktów od kolegów i nauczycieli za realizację zadań projektowych z 5 przedmiotów) uczestniczyła w bezpłatnym wyjeździe do Chełma.
   Uczniowie uczestniczyli w niesamowitej zabawie LASER-TAG, walcząc na specjalnym polu bitwy w połączeniu z muzyką i efektownym oświetleniem. Następnie zwiedzili Zabytkową Kopalnię Kredy. Spacerując ciemnymi, długimi korytarzami słuchali opowieści o jej historii, a także zastosowaniu kredy. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z panem, władcą i opiekunem tej podziemnej krainy - Duchem Bieluchem..
   Ponadto wypoczywali na Placu Łuczkowskiego, jedząc pyszną pizzę i lody.
   Był to dzień pełen wrażeń, ale i okazja do bliższego poznania się.