7 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, podczas której zaproszeni goście: wójt Gminy Kamień – p. Roman Kandziora, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu, poetka – p. Halina Graboś, sołtys sołectwa Kamień Kolonia – p. Teresa Wilkos oraz chętni uczniowie SP  w Kamieniu oraz SP w Strachosławiu czytali powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.   Fragmentów książki wysłuchali uczniowie klas VII – VIII SP w Kamieniu oraz klas III gimnazjum w Strachosławiu wraz z nauczycielami.

Ponadto przygotowane zostały prezentacja, gazetka i wystawka książek o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.

Uroczystość przygotowały nauczycielki: p. Marta Kołtun, p. Aneta Stadnik, p. Małgorzata Tokarczuk.