Droga dziecka do przedszkola czasami ogranicza się do przejścia od domu do samochodu i od samochodu do przedszkola. Życie dostarcza jednak wielu okazji do rozwijania różnych ważnych umiejętności niezbędnych, kiedy dziecko staje się pieszym. Właściwe zachowanie się na chodniku i bezpieczne przechodzenie przez ulicę pod opieką dorosłych, zapinanie pasów w foteliku samochodowym, to umiejętności, dzięki którym dziecko staje się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Od takiej wiedzy może  zależeć bezpieczeństwo przedszkolaka.

W dniu 26.11.2018r. Punkt Przedszkolny odwiedzili  sierżant sztabowy Tomasz Smolira i sierżant sztabowy Cezary Krzeszowiec – pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji Miejskiej                 w Chełmie. Rozmawiali na temat konsekwencji lekkomyślnego zachowania. Uwrażliwili dzieci na to, aby ich zachowanie podczas zabaw i korzystania z ruchu drogowego było przemyślane. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe, które będą zakładały na spacery i wycieczki. Bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet.