W odpowiedzi na pomysły zawodowe naszych przyszłych absolwentów i beztroskie wyobrażenie o pracy „za kółkiem” 15.01.2019 r. zorganizowaliśmy spotkanie z zawodowym kierowcą samochodu ciężarowego typu TIR. Pani Izabela, która na co dzień jeździ TIR-em na terenie całej UE, przybliżyła uczniom klasy VII i VIII blaski i cienie tego opłacanego ale bardzo wymagającego zawodu. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się nie tylko o wysokość wynagrodzenia ale także o ważne umiejętności, w tym językowe oraz przydatne na takim stanowisku kompetencje (nie tylko te nabyte, ale także te wrodzone).

Z całą pewności do tego zawodu nie powinni przygotowywać się ludzie nerwowi, którzy nie radzą sobie w sytuacjach zaskakujących, a takich w trasie nie brakuje. Nie ma to jak autentyczne informacje z pierwszej ręki. Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie części swojego urlopu naszym uczniom.