W ramach programu „Trzymaj formę!” w naszej szkole gościliśmy panią Beatę Mazurek i panią Magdalenę Szyszko – dietetyków z Centrum Dietetycznego Naturhaus w Chełmie, które dnia 28.01.2019 r. przeprowadziły lekcję z uczniami kl. Va na temat: Zasady zdrowego żywienia. Była to bardzo ciekawa prezentacja multimedialna połączona z pogadanką, pokazem i doświadczeniem wykonywanym przez uczniów.

Pani Beata Mazurek pokazała uczniom konsekwencje złych nawyków żywieniowych oraz najnowszą Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci z 2019 r. Zdrowe odżywianie się to regularne posiłki: śniadanie – najważniejszy posiłek, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Bogate w owoce i warzywa, a ubogie w tłuszcz i cukier. „Aby czuć się dobrze i wyglądać pięknie przez lata należy jeść mądrze i nie zapominać o aktywności fizycznej”.