W gościnnych progach naszej szkoły w dniach 8-9 lutego spotkali się najaktywniejsi harcerze, przedstawiciele drużyn harcerskich hufca ZHP Chełm. Był to pierwszy od dłuższego czasu kurs brązowych i zielonych sznurów, czyli zastępowych i przybocznych. Poza Komendantką kursu pwd Anetą Błaszczuk z Dorohuska w kadrze kursu były również nasze dh Joanna Wojciszko i dh Katarzyna Skrzypek. Wiele ciekawych zajęć prowadzonych przez instruktorów zajęło cały czas, który upływał bardzo szybko. Zaś ognisko i na nim przyrzeczenie harcerskie dla czwórki harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie zakończyło pierwszy dzień kursu.

Poza zajęciami typowo harcerskimi, musztrą i terenoznawstwem harcerze spotkali się z przedstawicielem Policji asp. szt. Jackiem Nowosadem, który zapoznał naszych członków z funkcjonowaniem numerów alarmowych i konsekwencji ich używania oraz rodzajem i sposobem rozpoznawania narkotyków, jak też konsekwencjiich posiadania i zażywania. W sobotnie popołudnie zmęczeni, ale z bogatym bagażem nowej wiedzy wszyscy żegnali się, ale nie na długo. Wszak wszyscy spotkamy się znów na drugiej części kursu. CZUWAJ! Do zobaczenia w marcu!