1 i 4 marca 2019 r. w klasach piątych odbyły się nieodzienne lekcje języka polskiego poświęcone mitologii greckiej. Były to uczty na Olimpie. Uczniowie wcielili się w bogów, herosów i nimfy. Przygotowali stroje i rekwizyty (atrybuty) oraz krótkie prezentacje postaci. Ponadto poszczególne zespoły przyniosły potrawy godne niebiańskich uczt. Na pięknie przystrojonym stole nie zabrakło oryginalnego nektaru oraz wyśmienitej ambrozji.

Gośćmi honorowymi byli śmiertelnicy, czyli Pani dyrektor Dorota Adamczyk oraz wychowawczynie: Pani Wioletta Michalczuk i Pani Dorota Malinowska.
Wszyscy uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych im zadań. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a przygotowane potrawy nie tylko cieszyły oczy, ale też wyśmienicie smakowały. Uczniowie uczyli się, ale i bawili, wspólnie przygotowując zadanie projektowe wymagające ogromnego zaangażowania oraz współpracy.