W dniu 21. marca 2019 r. kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uroczystość prowadzili uczniowie z klas IV-VII którzy przedstawili zebranym sylwetkę patrona – św. Patryka. Ukazali także wielką popularność tego święta, obchodzonego na całym świecie, wzbogacając prezentację o legendy i symbole „zielonego święta”.
Uczniowie: Katarzyna Kołtun, Kacper Klekot, Aleksandra Kozyrska, Aleksandra Bondaruk, Jusyna Dzwonik oraz Mateusz Bondaruk zaprezentowali swój talent muzyczny, śpiewając anglojęzyczne piosenki.
Pod koniec zabawy rozstrzygnięte zostały konkursy: na najoryginalniejszy strój oraz na najbardziej zieloną klasę. Odbył się także konkurs wiedzy o Irlandii Północnej i jej Patronie.

Zwycięzcy konkursu na najoryginalniejszy strój:
Bartosz Kołosiński – kl. II;
Angelika Blacha – kl. I;
Filip Malinowski – kl. II;
Katarzyna Wawrzycka – kl. 0;
Katarzyna Wypychiewicz –kl. I;
Przemysław Porzycki – kl. I.

Zwycięzcy konkursu na „najbardziej zieloną klasę”:
Klasa 0;
Klasa I;
Klasa II.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o Irlandii Północnej:
I miejsce – kl.VII;
II miejsce – kl. IV;
III miejsce – kl. Va oraz kl. Vb.
Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy oraz upominki w postaci puszek z nasionami koniczyny do wyhodowania na szczęście.
Uczniowie tego dnia mogli skorzystać z jeszcze wielu atrakcji, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Dużo entuzjazmu wzbudził "kącik malarski", gdzie na twarzach ochotników malowane były symbole związane z obchodzonym świętem oraz "foto ścianka", na tle której uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia. Wspaniałym pomysłem okazał się również słodki kiermasz. Dzieci mogły spróbować pysznych ciast i ciasteczek przyozdobionych zielonymi elementami, np. koniczynkami i tęczami - symbolami tego święta.
Obchody dnia Świętego Patryka można uznać za niezwykle udane - było bardzo wesoło i bardzo zielono.