3 czerwca 2019 r. wychowankowie oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Chełma.
Na początku zwiedziliśmy Chełmskie Podziemia Kredowe – jedną z największych atrakcji turystycznych miasta Chełm. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a największą z pewnością atrakcją było spotkanie ze strażnikiem podziemi – legendarnym Duchem Bieluchem, który okazał się bardzo przyjaznym i miłym. Następnie udaliśmy się na spacer po Rynku Staromiejskim. Widzieliśmy pozostałości dawnego Ratusza z XV w. i zrekonstruowaną studnię miejską.

Następnie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA” udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie, by uczestniczyć w zajęciach warsztatowych na temat emocji. Dowiedzieliśmy się na czym polega działalność biblioteki oraz praca bibliotekarza. Uczniowie poznali także zakamarki biblioteki.
Trzeba będzie to koniecznie powtórzyć.