Dnia 22 maja 2019 r. uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina. Najpierw udali się do Teatru im. Hansa Christiana Andersena, gdzie obejrzeli rewelacyjny spektakl teatralny pt. „Arabella” inspirowany kultowym czechosłowackim serialem z lat 70. XX wieku. Przedstawienie to było oparte na dwóch światach: bajkowym i realnym, w których aktorzy zaprezentowali dwa plany lalkowy i aktorski. Po spektaklu uczestniczyli w spotkaniu z Lalkarzem – aktorem Teatru, który prezentował dzieciom różnego rodzaju lalki.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Lubelskiego, głównie XIV – wiecznej Kaplicy Trójcy Świętej i Wieży – baszty z tarasem widokowym.
Pogoda była ekstra, podobnie jak humory uczestników, którzy planują kolejny wyjazd…