Dnia 5 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie z kl. IV uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, gdzie zobaczyli nowoczesne centrum kultury, obejrzeli wystawy, zwiedzili czytelnię i wypożyczalnię oraz zapoznali się z pracą bibliotekarza. W dalszej kolejności obejrzeli film w małej sali kinowej pt. „Tajemniczy ogród” na podstawie powieści B. F. Hodgson, która jest lekturą aktualnie omawianą przez uczniów na lekcjach języka polskiego.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili z przewodnikiem Chełmskie Podziemia Kredowe - zabytkową kopalnię kredy stanowiąca unikatową pozostałość górnictwa kredowego w Europie. Udali się trasą wielopoziomowych korytarzy, gdzie oglądali komory, wystawy i spotkali legendarnego Ducha Bielucha, który obiecał spełnić wypowiedziane w podziemiach życzenia. Końcowym punktem wycieczki było wyjście na pizzę. Trochę śmiechu i strachu dodało uroku całej wyprawie.