27 września uczniowie klasy III uczestniczyli w Dniu Otwartym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.
Po części oficjalnej dzieci miały okazję obejrzeć różne pojazdy służb mundurowych np. radiowóz policyjny, samochód strażacki, ambulans ratownictwa medycznego. Następnie praktycznie sprawdzili na symulatorze zderzeń, czym grozi sytuacja, kiedy auto gwałtownie hamuje, a pasażer nie ma zapiętych pasów. Oglądali również zachowanie samochodu podczas dachowania oraz jak wyprowadzić auto z poślizgu. Zajęcia prowadzili instruktorzy i egzaminatorzy przygotowujący ludzi do roli kierowcy.

W miasteczku ruchu drogowego sprawdzili znajomość znaków drogowych i przepisów obowiązujących użytkowników jezdni.
Miłym akcentem był udział w zabawach zorganizowanych przez pracowników WORD-u, takich jak rzut balonem z wodą do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski oraz zostali poczęstowani pączkami i sokiem.
Było to spotkanie, które na pewno zaowocuje w przyszłości znajomością przepisów drogowych.