3 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu odbył się I Festiwal Artystyczny „Talent Show” podczas, którego uczniowie zaprezentowali swoje talenty, umiejętności, zainteresowania oraz osiągnięcia. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać między innymi występy muzyczne, taneczne, galerię prac plastycznych. Pojawiły się również wschodnie sztuki walki, znajomość flag państw świata oraz gry na nietypowych instrumentach. W festiwalu wzięło udział 50 wykonawców (czyli ¼ wszystkich uczących się) w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz IV – VIII. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody w podziękowaniu za zdobycie serc publiczności, wzbudzenie podziwu swoją niepowtarzalnością, ale przede wszystkim odwagą. Uczniowie udowodnili, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent, tylko trzeba go w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. W odpowiedzi na oczekiwania uczniów i rodziców uroczystość na pewno będzie miała kolejne edycje. Nad całością czuwały: Monika Gajewska, Renata Górka, Agnieszka Adamczuk – Koziej i Małgorzata Tokarczuk.