Droga dziecka do przedszkola czasami ogranicza się do przejścia od domu do samochodu i od samochodu do przedszkola. Życie dostarcza jednak wielu okazji do rozwijania różnych ważnych umiejętności niezbędnych, kiedy dziecko staje się pieszym. Właściwe zachowanie się na chodniku i bezpieczne przechodzenie przez ulicę pod opieką dorosłych, zapinanie pasów w foteliku samochodowym, to umiejętności, dzięki którym dziecko staje się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Od takiej wiedzy może  zależeć bezpieczeństwo przedszkolaka.

W dniu 16.09.2020r. Punkt Przedszkolny odwiedzili  mł. asp Tomasz Smolira i mł.asp Dawid Wójcicki – pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji Miejskiej  w Chełmie. Rozmawiali na temat konsekwencji lekkomyślnego zachowania, podając za przykład historie, które pomogły dzieciom w zrozumieniu powagi sprawy. Uwrażliwili dzieci na to, aby ich zachowanie podczas zabaw i korzystania z ruchu drogowego było przemyślane.  Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dzieci.