Czas na grzybobranie! W Polsce rosną różnorodne gatunki grzybów. Uczniowie mieli okazję je lepiej poznać, uczestnicząc w szkolnym plebiscycie. Nauczycielka przyrody- pani Agnieszka Stachowicz przygotowała wystawę zdjęć 13 grzybów. Pretendenci do w/w tytułu ,,przedstawili” również swoje najważniejsze cechy. Każdy z uczniów kl. IV- VIII oddał głos na wybranego grzyba. Komisja konkursowa z klasy V pod przewodnictwem Ignacego Skibińskiego  przygotowała koronę, podliczyła głosy i ogłosiła zwycięzcę. Misterem Polskich Grzybów ,,został’’ okratek australijski. Drugie miejsce ,,zajęła’’ kolczakówka piekąca a trzecie pleśniak biały.

Wśród uczestników plebiscytu wylosowano jedną osobę, która dostała mały upominek. Tym razem poszczęściło się Klaudii Kryszczuk z klasy VII b.