15.11.2017r. uczniowie z klasy IVa, IVb, VI i VII wyjechali z nauczycielkami: p.Agnieszką Stachowicz, p.Wiolettą Michalczuk i p.Dorotą Malinowską do Warszawy. Poznali tam zarówno krajobraz wielkomiejski jak też i zabytkowe Stare Miasto. Spacerując po Starówce, obejrzeli charakterystyczne obiekty Warszawy takie jak: pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, pomnik Młodego Powstańca, Barbakan oraz wysłuchali związanych z nimi historii. Zwiedzili również Zamek Królewski, zobaczyli rzekę Wisłę i Stadion Narodowy. Bardzo ciekawym elementem wycieczki był seans filmowy pt.: ,,Jesteśmy kosmitami” w Planetarium. Uczniowie poszerzyli również swoją wiedzę przyrodniczą, matematyczną i językową w czasie zajęć praktycznych w Centrum Nauki Kopernik. Organizatorką i kierownikiem tej wycieczki była nauczycielka przyrody pani Agnieszka Stachowicz.