Życie i zdrowie ludzkie jest najwyższą wartością każdego człowieka. Zdarza się, że jest ono zagrożone i wówczas dobrze jest, gdy w pobliżu znajduje się ktoś, kto potrafi pomóc.
Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

24 XI 2017 roku uczniowie klasy I i II, w ramach realizacji programu „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”, spotkali się z p. Dariuszem Mendlem i p. Tomaszem Dyjakowskim  - ratownikami medycznymi, pracownikami Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, którzy zapoznali ich ze sposobem udzielania pomocy poszkodowanym osobom do momentu przyjazdu karetki pogotowia.
Od tego dnia wszyscy będą wiedzieli, jak zachować się, kiedy znajdą się w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Wybieranie właściwych numerów, układanie w pozycji bezpiecznej, oddechy ratunkowe nie będą dla uczniów niczym strasznym i może komuś w przyszłości uratują życie. Wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców zachęcamy do udziału w takich warsztatach.

Spotkanie dla dzieci zorganizowały – p. Barbara Demczuk Popielnicka i p. Agata Skibińska.