W poniedziałek 14 kwietnia 2025r. uczniowie kl. I brali udział w szczególnej lekcji prowadzonej przez bibliotekarza panią Annę Stefanek z udziałem dyrektora Szkoły pani Edyty Ośko oraz wychowawczyni pani Agaty Skibińskiej. Uczniowie zapoznali się bliżej z biblioteką, obejrzeli prezentację multimedialną oraz poznali zasady dotyczące poszanowania i wypożyczania książek. W podsumowaniu lekcji bibliotecznej uczniowie pięknie odpowiadali na pytania oraz zagadki związane z tematem lekcji. W dalszej części zajęć uczniowie powtarzając za panią A. Stefanek wypowiedziały tekst przyrzeczenia, a dyrektor Szkoły, pani Edyta Ośko pasowała wszystkich uczniów na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uroczystej lekcji uczniowie kl. I otrzymali od pani bibliotekarki na pamiątkę zakładki do książek, dyplomy pamiątkowe oraz książki do samodzielnego czytania. Następnie uczniowie kl. I zaśpiewali wcześniej przygotowaną piosenkę o książkach z biblioteki. oraz wypożyczyli wybrane przez siebie książki z biblioteki. Serdecznie witamy nowych pierwszoklasistów w gronie nowych czytelników i życzymy wielu sukcesów w czytaniu.
Za nami kolejna odsłona konkursu 'Klasa na medal' organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I–VIII mieli okazję zaprezentować swoje talenty, tworząc wiosenne gazetki pełne kreatywności i pomysłowości. Rozstrzygnięcie konkursu „Klasa na medal – edycja wiosenna” odbyło się dnia 14 kwietnia 2025 r.
SZKOLNY KONKURS BIOLOGICZNY ,,NASI PRZYJACIELE Z CZTERECH KRÓLESTW ORGANIZMÓW”
W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 09.04.2025 r. w naszej placówce w ramach realizacji Projektu „Graj z nami w zielone”, odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny pod hasłem: ,,Nasi przyjaciele z czterech królestw organizmów”. Jego organizatorkami były nauczycielki: p. Agnieszka Stachowicz i p. Dorota Malinowska. W konkursie uczestniczyło 5 trzyosobowych drużyn, które reprezentowały kl.IV- VIII. Wydarzenie to miało charakter międzyklasowego turnieju, obserwowanego przez społeczność szkolną w/w klas i opiekujących się nimi nauczycieli. Na początku odbyły się 4 rundy pytań. Dotyczyły one np. zawartości składników pokarmowych we wskazanych roślinach. Uczniowie nazywali organizmy i określali ich znaczenie w życiu człowieka. Dopasowywali organizm do jego wyjątkowej roli i wymieniali nazwy gatunkowe producentów, którzy na co dzień nam towarzyszą.
Uczniowie klas IV-VIII, którzy włączyli się do akcji „Klimatyczne Czytanie”, brali udział w Szkolnym Konkursie „Czytam i tworzę zakładkę do książki”. 9 kwietnia 2025 r. podczas Dnia Ziemi w naszej szkole wybrano najciekawsze prace, które najwierniej odzwierciedlały wnętrze książki, którą dane dziecko przeczytało. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Książki zostały zakupione z funduszy otrzymanych w ramach realizacji Projektu „Graj z nami w zielone”.
Laureatami zostali:
Lena Kasperek kl. IV
Paweł Górecki kl. VI
Michał Sędłak kl. VI
Michał Grabowski kl. VIII
Filip Malinowski kl. VIII
Sponsorem nagród była firma Polenergia.
Koordynatorki akcji: p. Dorota Malinowska i p. Agnieszka Stachowicz
#DobraEnergiaZPolenergii
#GrajZnamiWzielone!
4 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy IV i V wraz z nauczycielami: p. Anetą Stadnik i p. Darią Miazgą wybrali się do Chełma, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl był ciekawą historią, która może wydarzyć się w każdej klasie i w każdej szkole. W losach bohaterów uczniowie dostrzegli nie tylko przygody, ale też problemy, z jakimi spotykają się ich rówieśnicy. Szukali odpowiedzi na pytana dotyczące wartości prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności, a także granicy miedzy dzieciństwem a dorosłością. Dekoracje, muzyka, kostiumy, rekwizyty, efekty specjalne, a przede wszystkim gra aktorska stworzyły klimat i atmosferę sprzyjającą śledzeniu przygód Mikołajka i jego kolegów.
Był to dzień pełen wrażeń, ale i okazja do bliższego poznania się podczas wspólnego
spaceru oraz obiadu w pizzerii Da Grasso.
3 kwietnia 2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole – „Dzień bez plecaka”. Tego dnia wychowankowie i uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny i zabawny sposób.
Wychowankowie i uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki, zeszyty i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, kaski motorowe, pojemniki na ciasto, pokrowce na wędki, skrzynki na narzędzia, pufy, szafki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.
Samorząd Uczniowski naszej szkoły wyłonił i nagrodził 11 osób, które zasłużyły na wyróżnienie w tym szczególnym dniu! Dodatkowo najmłodsze dzieci otrzymały od SU słodką nagrodę pocieszenia.
2 kwietnia 2025 r. Samorząd Uczniowski oraz Punkt Przedszkolny „Leśne Skrzaty” wraz z opiekunami odwiedzili gabinet weterynaryjny Pana Kacpra Lewczuka oraz miejsce tymczasowego pobytu bezdomnych zwierząt w gminie Kamień.
Podczas wyjazdu wychowankowie i uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy weterynarza oraz zobaczyć, jak wygląda gabinet weterynaryjny od środka, za co serdecznie dziękujemy Panu Kacprowi Lewczukowi.
Po zakończonej wizycie w gabinecie weterynaryjnym odwiedziliśmy miejsce tymczasowego pobytu bezdomnych zwierząt w gminie Kamień do którego przekazaliśmy karmę uzbieraną podczas akcji charytatywnej.
Podczas wyjazdu udało się nam również odwiedzić Zalew Natalin, gdzie wybraliśmy się na wspólny spacer.
Koordynatorzy akcji charytatywnej oraz wyjazdu: Pani Natalia Drzazga oraz Pani Daria Miazga.