Uczniowie Szkoły w dalszym ciągu bardzo często i chętnie wykorzystują pomoce zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Wykorzystywane są elementy nagłośnienia, mikrofony oraz głośnik do śpiewania i słuchania kolęd podczas przerw na szkolnych korytarzach, podczas uroczystego przedstawienia Jasełek przed Świętami Bożego Narodzenia. Aparat fotograficzny równie często wykorzystywany jest do udokumentowania uroczystości, apeli, obserwacji przyrody oraz zajęć na których wykorzystuje się zakupione pomoce w ramach programu # Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach biologii, przyrody i koła biologicznego uczniowie równie chętnie wykorzystują mikroskop.

Na zajęciach z informatyki oraz kole informatycznym uczniowie zapoznali się z instrukcją obsługi drukarki 3D i drukowali ozdoby świąteczne, które zawiesili na szkolnej choince.

Na zajęciach techniki zmagali się z budowaniem różnych konstrukcji wykorzystując oczywiście zakupione klocki Korbo i Lego.