Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu w obecnym roku szkolnym przystępuje do udziału w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich: "Walka z nadwagą i otyłością w klasach IV - VI szkół podstawowych".

Realizatorem Projektu na terenie Chełma jest:
Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ Marmed, ul. Obłońska 9
Koordynator Projektu w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kamieniu: p. Anna Stefanek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem projektu jest zwiększanie świadomości w zakresie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga i otyłość oraz nabycie wiedzy w zakresie przeciwdziałania tym problemom, dzięki kompleksowej interwencji edukacyjno- zdrowotnej. Projekt będzie prowadzony wśród 6000 uczniów kl. IV - VI szkół podstawowych z terenu Województwa Lubelskiego.

Projekt przyczyni się do zapoznania dzieci ze zdrowym trybem życia poprzez wdrożenie prawidłowej diety, odpowiednią aktywność fizyczną oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz postaw.

Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie zostaną objęte wsparciem w postaci udziału w badaniu oraz w zajęciach profilaktycznych ze specjalistami:
- dietetykiem,
- psychologiem,
- instruktorem gimnastyki.
Przewidziane jest 7 godz. lekcyjnych dla każdego dziecka w grupach:
* 1 godz. teorii + 2 godz. praktyki z dietetykiem,
* 1 godz. z psychologiem,
* 1 godz. teorii + 2 godz. praktyki z instruktorem gimnastyki,
* 1 godz. zajęć indywidualnych z dietetykiem dla osób z podwyższonym wskaźnikiem BMI.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY

Zajęcia będą odbywać się w ramach godzin lekcyjnych.

Dzieci biorące udział w PROJEKCIE otrzymają BEZPŁATNIE:
- materiały edukacyjne w postaci skryptu,
- piłkę gimnastyczną, matę i skakankę.
Koordynator Projektu w powiecie Chełm: p. Agnieszka Kaczor e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje dostępne w załączniku oraz w linku poniżej.

Informacja na stronie Kuratorium Oświaty: https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=9887

Załącznik: Harmonogram realizacji wsparcia