Jak bardzo różnią się obchody Wielkanocy w Wielkiej Brytanii od naszych polskich?
Wielkanoc w Wielkiej Brytanii jest jednym z głównych świąt chrześcijańskich w roku. Jest pełna radości, folkloru i tradycyjnych potraw.
W naszej szkole 12 kwietnia dzieci z klasy III miały okazję poznania niektórych zwyczajów takich jak:
- Egg hunt – „polowanie” na jajka. W niedzielny poranek dzieci szukają czekoladowych jajek schowanych przez rodziców w ogrodzie. Wygrywa dziecko, któremu uda się znaleźć najwięcej czekoladowych jajek.

- Egg rolling – toczenie jajek. Podczas Wielkanocy odbywa się wiele festynów. Jedną z atrakcji często wykorzystywanych podczas tych imprez jest egg rolling - zabawa, która polega na toczeniu ugotowanych na twardo jaj ze wzgórza. Zawody wygrywa osoba, której jajko sturla się z górki najdalej. Zwycięzcą w tej zabawie został Kuba Rudzki, który otrzymał czekoladowe słodkości.
Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!

Jednak zabawa na tym się nie skończyła.

Wielkie emocje!!! ✨✨✨🎊🎊🎊🎊🎊🎊
Dużo uśmiechu 🙂🙂🙂 🙂🙂🙂🙂 🙂🙂
pyszności 🍭🍡😁😁😁🍬🍬🍬🍫🍫🍫
niespodzianek i zagadek 🌟🤫⭐🙈❓❓
Towarzyszyło 12 kwietnia uczniom.
Samorząd Uczniowski zorganizował wokół szkoły poszukiwania pozostawionych przez Wielkanocnego Króliczka niespodzianek. Po odszukaniu i rozwiązaniu zagadek dzieci z wielką przyjemnością rozpoczęły poszukiwania ukrytych niespodzianek i słodkości. 🍬🍫🙂🐥🐣🐤

Dziękujemy 🙂 za wszystkie uśmiechy i miłe słowa.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Karolina Smolira oraz Dorota Malinowska