W maju br. uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Dziedzictwo Natury”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty.
Celem konkursu było: poznanie gatunków zwierzyny łownej i pod ochroną, inspirowanie do poznawania przyrody ojczystej, kształtowanie poczucia piękna i smaku estetycznego oraz wychowanie przez sztukę.
W dniu 27 maja 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Wśród nich znaleźli się:
Natalia Kołtun – klasa III /opiekun merytoryczny – p. Anna Kozyrska/
Karol Jaworski – klasa III /opiekun merytoryczny – p. Anna Kozyrska/
Aleksandra Wójcik – klasa  VIII b /opiekun merytoryczny – p. Agnieszka Stachowicz/
Nagrody wręczała pani wizytator Krystyna Sawicka.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!