18 maja uczniowie klasy II brali udział w wycieczce tematycznej „Szlakiem ginących zawodów”.

Dzieci zwiedziły Gminny Ośrodek Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądały wytwory lokalnych garncarzy. Uczestniczyły również w warsztatach garncarskich, podczas których najpierw zapoznały się z warunkami pracy garncarza, materiałami, z których wykonywane są naczynia gliniane, a następnie samodzielnie z wyrobionej gliny wykonywały dzbanuszki.

Mimo niesprzyjającej pogody, dzieciom wyprawa bardzo się podobała, a dzbanuszki, ozdobione w trakcie zajęć rozwijających kreatywność, będą wspaniałym prezentem dla mam.