13 czerwca 2023 roku odbył się „Rajd po zdrowie”, który został dofinansowany w ramach profilaktyki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie kl. V – VII wraz z nauczycielami odbyli wyprawę rowerową nad zbiornik wodny w Natalinie. Uczniowie kl. IV pojechała autobusem z powodu braku kart rowerowych. Gdy dotarli nad zalew, nauczyciel biologii p. Agnieszka Stachowicz przeprowadziła prelekcję nt. uzależnień. Następnie odbył się konkurs wiedzy: „Co wiem o uzależnieniach?”. Rywalizowali ze sobą następujące drużyny: „Łososie w pomidorowym sosie”, „Żabce”, „Bobry” oraz „Kaczki”. I miejsce zajęły drużyny „Łososie w pomidorowym sosie” oraz „Żabce”. Kolejnym zadaniem był „plakat na piasku” o tematyce antyalkoholowej. Najpiękniejszy wykonali dzieci z klasy IV. Pani Dorota Malinowska przygotowała wyścigi rzędów podczas, których uczniowie rywalizowali wykorzystując naturalne elementy środowiska. Następnie nauczyciel przyrody p. Agnieszka Stachowicz przeprowadziła przyrodnicze obserwacje terenowe.W trakcie odbył się również plener malarski, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Na koniec uczniowie uprzątneli śmieci w strefie przybrzeżnej zalewu. W drodze powrotnej uczniów zaskoczył deszcz ale wcale nie popsuł im nastrojów. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku chcieliby tę wyprawę powtórzyć.

Wycieczkę zorganizowały: p. Dorota Malinowska i p. Agnieszka Stachowicz
Opiekunami byli pani dyrektor – Edyta Ośko, p. Aneta Stadnik, p. Anna Stefanek oraz p. Daria Karas