Podczas realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wraz z uczennicami z kl. V i VI organizuje dla uczniów kl. I - III oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym "Czytające Przerwy". Zadanie to polega na czytaniu bajek, opowiadań i wierszyków przez chętne uczennice z kl. V i kl. VI dla młodszych uczniów i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Bajki , baśnie i legendy są również czytane przez nauczycieli i innych uczniów podczas zajęć świetlicowych. Czytające przerwy to czytanie krótkich fragmentów książek z naszej szkolnej biblioteki, które zachęcały młodszych uczniów do samodzielnego czytania. A oto fotorelacja z realizacji tych zadań: