20 listopada 2023 r. uczniowie Naszej Szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.W ramach tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub mieli niebieski dodatek jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.Uczniowie klasy VII przygotowali apel, podczas którego przypomniano Prawa Dziecka. Odbył się „ niebieski marsz”, w którym uczestniczyły dzieci z punktu przedszkolnego. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

#unicefpoland
#WorldChildrensDay