Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

15 grudnia 2023 r. uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni p. Anny Kozyrskiej uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników, podczas których poznali historię piernika, skrywaną dotychczas tradycyjną recepturę oraz wszystkie jego składniki. Małe rączki ugniatały, mieszały, wałkowały, a paluszki doprawiały i wykrawały najróżniejsze świąteczne kształty: gwiazdki, choineczki, bałwanki itp. Wypieczone smakołyki uczniowie dekorowali kolorowymi lukrami i posypkami cukrowymi, tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki!
Każdy uczestnik warsztatów stworzył swojego niepowtarzalnego piernika, który będzie jego  świąteczną pamiątką.