11 kwietnia odbyły się gminne obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie naszej szkoły, delegacje uczniów ze szkoły Podstawowej w Czerniejowie i Strachosławiu, dyrektorzy, nauczyciele, najbliższa rodzina zamordowanych oficerów i zaproszeni goście – wszyscy spotkaliśmy się przy naszej szkole, przy Dębie Pamięci upamiętniającym zamordowanego w Charkowie mjr Włodzimierza Skibińskiego. Uczniowie klasy VI przedstawili życiorys zamordowanego oficera, po czym delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze oraz minutą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanego oficera. Następnie delegacja naszej szkoły oraz uczestnicy uroczystości udali się do Pławanic, gdzie przy Dębie Pamięci poświęconemu plutonowemu Aleksandrowi Starczukowi odbyły się dalsze uroczystości. Uczniowie przedstawili postać plutonowego Straczuka, złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze i minutą ciszy oddano hołd zamordowanemu w Bykowni podoficerowi. W ten sam sposób upamiętniono też pamięć kpt. Józefa Bocheńskiego zamordowanego w Katyniu, którego Dąb Pamięci znajduje się przy Szkole Podstawowej w Strachosławiu, a przy Dębie Pamięci znajdującym się przy Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu uczczono pamięć ppor. Zbigniewa Florkiewicza. To była niecodzienna żywa lekcja historii. Dęby Pamięci są żywym pomnikiem pamięci o zamordowanych polskich oficerach w Katyniu, Charkowie, Miednoje czy Bykowni, zaś nasz udział w tej  niecodzienna lekcja historii jest wyrazem naszej pamięci o naszych bohaterach.