Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od znajomości przepisów. Tę umiejętność utrwalali uczniowie klasy I i II. 11 X 2021 roku odbyli praktyczne szkolenie z pracownikami Komendy Miejskiej Policji – młodszym aspirantem Tomaszem Smolirą i sierżantem sztabowym Jakubem Klimkiem. Najpierw teoria w klasie, potem zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych w okolicy szkoły. Uczniowie zdali egzamin celująco, jednak nie wszyscy użytkownicy dróg wiedzą, że przekroczenie prędkości jest niebezpieczne. Jeden kierowców, który zbyt szybko jechał, tym razem został pouczony przez dzieci, a za karę musiał wykonać … 5 przysiadów. Następnym razem na pewno będzie baczniej obserwował znaki drogowe.
Panom policjantom serdecznie dziękujemy za lekcję bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowały panie – Barbara Demczuk Popielnicka i Agata Skbińska.