14 października 2021 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów. To bardzo podniosłe wydarzenie w życiu szkoły. !7 uczniów, w reżimie sanitarnym, w obecności Pana Dariusza Stoickiego – Wójta Gminy Kamień, Pani Edyty Ośko – Dyrektor Szkoły, rodziców, nauczycieli oraz delegacji uczniów starszych klas wykazali się wymaganymi umiejętnościami, zdali egzamin i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu. Wielką radość przyniosły dzieciom upominki od Pana Wójta, Rady Rodziców i Rodziców uczniów klasy I. Mamy nadzieję, że zgodnie z tekstem ślubowania, będą starać się być dobrymi uczniami, kolegami i będą dbać o dobre imię szkoły, w której przyszło im zdobywać wiedzę. Uroczystość, we współpracy z p. Agatą Skibińską przygotowała p. Barbara Demczuk Popielnicka.