13 października 2021 r. uczniowie klasy VI i IV pod opieką p. Agnieszki Stachowicz i p. Anety Stadnik uczestniczyli warsztatach przyrodniczych na terenie Chełmskiego Parku Krajobrazowego w rezerwacie ,,Brzeźno”. Dokonali tam obserwacji unikalnych torfowisk węglanowych na ścieżce edukacyjnej ,,Motylowe łąki”. Uczniowie mieli okazje zobaczyć i poznać wiele gatunków bardzo rzadkich organizmów takich jak: wodniczka, modraszki, przeplatki, kłoć wiechowata. W Ośrodku Dydaktyczno- Muzealnym w Brzeźnie wysłuchali ciekawych opowieści o Chełmskim Parku Krajobrazowym i obejrzeli eksponaty zakonserwowanych organizmów, występujących w naszym regionie tj. np.: żółw błotny, puchacz, kruk, bielik, bąk i bączek. Pani Stachowicz przeprowadziła również prelekcję na temat: ,,Nie uzależnieniom”. Na koniec odbyło się ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Pod koniec warsztatów Pani Stachowicz przeprowadziła konkurs wiedzy: ,,Gatunki chronione Lubelszczyzny”, którego zwycięzcą został Ignacy Skibiński z kl. VI. Wyprawa bardzo udana.
Organizatorem przedsięwzięcia była Agnieszka Stachowicz- nauczycielka biologii i geografii.