W dniu 22 września 2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach z fizyki na UMCS w Lublinie. Celem wyjazdu jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można wykonać samodzielnie w domu. Pokazy odbyły się w atmosferze wspólnej zabawy i elementów humorystycznych. Po pokazach uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii na terenie byłego obozu zagłady na Majdanku. Wyjazd był udany, uczniowie bardzo zadowoleni i chętni do uczestniczenia w pokazach organizowanych w przyszłym roku. Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Baran – Reducha nauczyciel chemii i fizyki a opiekę podczas wyjazdu również sprawowały p. Monika Gajewska, p. Dorota Malinowska i p. Wioletta Michalczuk.