27 stycznia w naszej szkole odbyło się  rozdanie nagród w konkursie „Co zagraża dzieciom na wsi?” organizowanego w ramach akcji MIKOŁAJKI Z PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĄ PRACY.

Choć to były Mikołajki, ze względu na panującą w szkole sytuacją związaną z pandemią, spotkanie tomogło się odbyć w późniejszym terminie.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – główny organizator i sponsor konkursu – Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień oraz przedstawiciele firm sponsorujących to przedsięwzięcie: Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Chełmie, KRUS-u w Chełmie, Lubelskich Izb Rolniczych, Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie, EL – INSTAL z Chełma, NORBITEX z Kamienia, AGRO – TRANS z Kamienia, sklepu KOLIBER z Kamienia.Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za hojność.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej wybraną przez siebie techniką. Komisja oceniająca prace miała trudne zadanie, gdyż prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Wspaniałe nagrody, ufundowane przez ludzi o wielkim sercu, przyniosły dzieciom wiele radości oraz satysfakcji z tego, że prace podobały się jurorom.

W podziękowaniu, uczniowie klas I -III pod opieką swoich wychowawczyń, przygotowali część artystyczną. Były to układy taneczne, piosenki oraz koncert instrumentalny na dzwonkach.

Nad całością uroczystości czuwała Pani Edyta Ośko – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu.