„Czasami lubi się kogoś za mocno.
I to się nazywa miłość”
                            Kubuś Puchatek
Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne.
Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

Nikola Imbirowicz i Tomasz Górecki zadbali aby skrzynka dotarła do wszystkich klas przebywających w szkole. Do 11 lutego wrzucano kartki walentynkowe dla swoich przyjaciół, sympatii. Następnie w piątek poczta Walentynowa została posegregowana i trafiła do właściwych adresatów.

Najwięcej dowodów sympatii i tym samym zdobyli tytuł Walentynki i Walentego 2022 r.

• Klasa I
Julia Mendel, Zuzia Smolira
Krzysztof Kołtun, Michał Jakimiuk

• Klasa II
Jessica Dyczko
Brajan Sadlej, Krystian Grzeluk

• Klasa III
Weronika Dyczko
Paweł Górecki

• Klasa IV
Kasia Wypychiewicz
Kuba Mendel, Tomasz Górecki.

Nie obyło się również bez dowodów sympatii, dla nauczycieli. W śród naszej kadry pedagogicznej najwięcej walentynek otrzymali:
• Pani Dyrektor Edyta Ośko
• Pani Ewa Tabiszewska
• Pani Dorota Malinowska
• Pani Karolina Smolira

Wszystkim serdecznie gratulujemy !
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.