Uczniowie klasy I Święto Kobiet postanowili uczcić w niecodzienny sposób. Wybrali się do Chełma na zwiedzanie Kredowych Podziemi.
Pani przewodniczka zainteresowała dzieci historią miasta oraz opowiedziała różne ciekawostki dotyczące sposobów wydobywania kredy.
W trakcie wędrówki tajemniczymi korytarzami niespodziewanie pojawił się duchBieluch, który opowiedział dzieciom historięswojego życia i obiecał spełnić ich marzenia. Postawił jeden warunek – mają być grzeczne. Ciekawe, czy spełnią się wszystkim uczestnikom wycieczki.
Po wyjściu z podziemnych korytarzu oraz spacerze po najstarszej części miasta dzieci zadowolone wróciły do szkoły.