28 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Strachosławiu odbył się XVIII Gminny Turniej Szachowy o "Puchar Wójta Gminy Kamień" pod hasłem: "Trzeźwy Umysł". Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy I - III
- klasy IV -VI
- klasy VII - VIII
W turnieju brali udział uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez uczennicę kl. II Zuzannę Smolirę, ucznia kl. IV Kubę Rudzkiego, ucznia kl. VII Bartosza Szewczuka oraz ucznia kl. VIII Kacpra Peterewicza. Opiekę sprawowała nad uczniami pani Anna Stefanek. Uczniowie brali udział w pięciu rundach. Po zaciekłej rywalizacji 42 uczestników biorących udział w turnieju ze SP w Strachosławiu, ze SP w Czerniejowie oraz SP w Kamieniu komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Zuzanna Smolira, uczennica kl. II zajęła II miejsce w kategorii kl. I - III, natomiast uczeń kl. VII Bartosz Szewczuk (odnosząc zwycięstwa we wszystkich 5 rundach turnieju) zajął II miejsce w kategorii wiekowej kl. VII - VIII. Uczniowie Kuba Rudzki i Kacper Peterewicz również odnosili zwycięstwa, jednak zabrakło im punktów do zdobycia pucharu. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymali Puchary Wójta Gminy Kamień.
Zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.