Trzydziestu uczniów z klas: V, VI i VII wzięło udział w bardzo ważnym programie dotyczącym poznania i ochrony wód. Nauczycielka geografii- p. Agnieszka Stachowicz przeprowadziła z uczniami wiele lekcji związanych z tematyką ,,wodną’’. Uczniowie poznali rzeki, jeziora i inne największe polskie zbiorniki wody. Pozyskali wiele informacji o Morzu Bałtyckim. Dowiedzieli się, jak oszczędzać wodę i jakie są sposoby jej magazynowania w środowisku. Poznali organizmy żyjące w wodach słodkich i słonych. W czasie zajęć wykorzystano bardzo ciekawe materiały udostępnione szkole przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Dzieci analizowały treści prezentacji multimedialnych, oglądały filmy, rozwiązywały ,,wodne” rebusy, krzyżówki, wykreślanki. Prowadziły obserwacje mikroskopowe i terenowe. Namalowały także ciekawe prace plastyczne na konkurs ,,Woda źródłem życia”. Pani Stachowicz zorganizowała również w szkole konkurs pod hasłem ,,Woda malarzem krajobrazów”, w ramach którego uczniowie opracowali foldery reklamujące szczególnie piękne i wartościowe obszary wodne Polski i świata. Pani Stachowicz wspólnie z opiekunką Samorządu Uczniowskiego- Panią Dorotą Malinowską zorganizowały także wyjazd nad zalew w Natalinie w celu pozbierania śmieci znajdujących się w pobliżu tego zbiornika wodnego.