Dnia 14 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu odbyła się IX Gminna Sportowa Olimpiada Przedszkolaków pod hasłem: „ Żyj zdrowo na sportowo”. W olimpiadzie wzięły udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Czerniejowie, Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu. Zawody sportowe rozpoczęto od przemarszu drużyn z transparentami. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu - Pani Edyta Ośko dokonała oficjalnego otwarcia IX Gminnej Sportowej Olimpiady Przedszkolaków życząc zawodnikom wspaniałej zabawy w duchu fair play. Podczas olimpiady rozegrano osiem konkurencji sportowych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rozgrywały poszczególne konkurencje. Serdeczny doping i aplauz ze strony wychowanków punktów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 i ich opiekunów stworzył miłą atmosferę w sportowych zmaganiach. Wręczenia medali, dyplomów, nagród rzeczowych dla grup przedszkolnych oraz podziękowań dla opiekunów dokonał Pan Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień wraz z Panią Edytą Ośko – Dyrektor Szkoły. Na zakończenie uroczystości drużyny zaproszono do wspólnego zdjęcia, a następnie na słodki poczęstunek. Uroczystość zapewniła dzieciom dobrą i bezpieczną zabawę oraz dała możliwość wykazania się osiągnięciami sportowymi na miarę swoich możliwości. Nad całością rozgrywek czuwały: pani Anna Kozyrska oraz pani Agata Skibińska. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dariusza Stockiego - Wójta Gminy Kamień, fundatora nagród rzeczowych, a także do Rodziców dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kamieniu za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Do zobaczenia za rok!