19 czerwca uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do stolicy naszego województwa – Lublina. Piękna pogoda towarzyszyła uczniom podczas spaceru zabytkowymi uliczkami, zwiedzania Zamku Lubelskiego oraz podziwiania z wieży zamkowej panoramy miasta. Dzieciom bardzo podobały się fontanny na Placu Litewskim, a także krótka zabawa na placu zabaw. Szczególnie przypadły im do gustu huśtawki – koziołki oraz przejście z przeszkodami po trasie linowej, no i oczywiście – lody! Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarło zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Stare chaty, ich wyposażenie oraz piękna roślinność sprawiła, że wszyscy przenieśli się w czasie i wyobrażali sobie, jak się dawniej żyło. A łatwo nie było. Powrót był wesoły, spokojny i szybki. Zadowoleni, choć zmęczeni turyści wysiedli z autokaru prosto w ramiona stęsknionych rodziców.