Dnia 16 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Uczestniczyli w niej dzieci z punktu przedszkolnego 5 – latków oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Parku Rozrywki. Następnie\ udaliśmy się do Sabatówki - wioski bardzo sympatycznych czarownic. Ogromny entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków, natomiast w górnej odbyliśmy przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi. Zwiedziliśmy także Park Miniatur - zabytków polskich, a następnie udaliśmy się na pyszny obiad. Równie fascynująca była wizyta w kinie emocji 5D. Na zakończenie wizyty w Bałtowie\ przeżyliśmy niezwykłą przygodę wędrując ścieżkami Jura Parku, gdzie podziwialiśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Największe wrażenie zrobiło na nas Prehistoryczne Oceanarium. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja.
Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Ewa Tabiszewska, Natalia Drzazga, Anna Czapka oraz Anna Kozyrska.