26 września uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią – p. Barbarą Demczuk Popielnicką uczestniczyli w akcjach zorganizowanych we współpracy z Komendą Miejską Policji. Funkcjonariusze – młodszy aspirant Tomasz Smolira i sierżant sztabowy Jakub Klimek przeprowadzili wśród dzieci szkolenie „Bezpieczna droga do szkoły”. Po części teoretycznej uczniowie, wyposażeni przez policjantów w kamizelki oraz znaki odblaskowe, swoją wiedzę pod nadzorem funkcjonariuszy sprawdzali na przejściu dla pieszych znajdującym się w pobliżu szkoły.

Następnie brali udział w akcji „Jabłko czy cytryna”, podczas której uczniowie kierowców jadących zgodnie z przepisami nagradzali słodkim jabłkiem. Kierowcy, którzy łamali prawo drogowe i jechali niezgodnie z zasadami, musieli posmakować kwaśnej cytryny. Akcje te bardzo podobały się nie tylko dzieciom, ale również samym kierującym pojazdami. Miejmy nadzieję, że przyczyniło się to do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach. Panom policjantom składamy serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie i wspaniałą zabawę połączoną z nauką.