Dnia 20.09.2023 roku uczniowie klas V,VI,VII oraz VIII uczestniczyli w pokazach z fizyki na UMCS w Lublinie. Podczas pokazów uczniowie mieli okazję, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić oraz powtórzyć swoją wiedzę z fizyki. W programie tegorocznych pokazów uczniowie mieli okazję zapoznać się z 4 tematami: Poprzez zabawę do praw fizyki, Fizyka latania, Rezonanse oraz Termodynamika. Po zakończonych pokazach uczniowie wraz z opiekunami wybrali się wspólnie na posiłek do McDonald’s. Wyjazd był bardzo udany a uczniowie byli zadowoleni i chętni do uczestniczenia w pokazach organizowanych w przyszłym roku. Organizatorem wyjazdu była Pani Agnieszka Baran-Reducha nauczyciel chemii i fizyki a opiekę podczas wyjazdu również sprawowały Pani Aneta Stadnik oraz Pani Daria Karas.