Dnia 7 grudnia 2023 r. został rozstrzygnięty Szkolny konkurs plastyczno – językowy dla uczniów klas 7 – 8 na najładniejszy kalendarz adwentowy, zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat kultury i tradycji krajów niemieckojęzycznych, utrwalenie słownictwa związanego z okresem Adwentu i świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych i wyobraźni twórczej uczniów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kalendarza adwentowego zawierającego 24 ponumerowane okienka, w które należało wpisać w języku niemieckim słówka lub zwroty związane z okresem Adwentu i świętami Bożego Narodzenia. Wpłynęło 7 prac, z których 5 zostało nagrodzonych.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: uczeń klasy 8 – Bartosz Szewczuk
Ex aequo II miejsce: uczniowie klasy 7 – Julia Strelczuk, Filip Malinowski