20 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Czy znasz baśnie Andersena?” dla uczniów klas I – III. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów: z kl. I – Klaudia Dzwonik, Kacper Karos, Gabriel Kupracz i Urszula Nafalska, z kl. II uczestnikami konkursu byli: Aleksandra Grzywny, Jagoda Klekotiuk, Julia Grabowska, Amelia Guz – Wróblewska, z kl. III uczestnikami konkursu byli: Lena Kasperek, Nina Kozaczuk, Adrian Pietrucha, Zuzanna Smolira i Jan Szpak. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy na temat autora i poszczególnych baśni, rozwiązywali zagadki, zaszyfrowane rebusy wyrazowe oraz układali puzzle z ilustracjami do baśni Andersena, dodatkową konkurencją plastyczną było namalowanie ilustracji do wybranej baśni H. Ch. Andersena. Uczniowie pracowali w grupach, testy wiedzy były zróżnicowane pod względem trudności. Konkurs był zorganizowany przez p. Annę Stefanek i p. Barbarę Demczuk – Popielnicką. Konkurs był przeprowadzony, nadzorowany i oceniany przez p. Karolinę Smolirę i p. Annę Stefanek.  Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą, spostrzegawczością, sprytem i talentem plastycznym, za swoje umiejętności i wiedzę otrzymali nagrody książkowe oraz zakładki do książek. Dyplomy powędrowały do poszczególnych klas; najlepsza okazała się grupa uczniów z kl. III, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęła grupa uczniów z kl. II i miejsce III otrzymali uczniowie z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy!