Dnia 7 grudnia 2023 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z pracownikiem PT KRUS w Chełmie – panem Tadeuszem Kuczerem. W ramach spotkania odbyło się szkolenie dla uczniów klas I – VIII z podziałem na dwie grupy. Zakres szkolenia obejmował:

1. Zapoznanie uczniów z sytuacjami niebezpiecznymi w czasie pomocy rodzicom w pracach w gospodarstwie rolnym.
  2. Wykaz prac szczególnie niebezpiecznych, których nie należy powierzać dzieciom do lat 16.
  3. Uwypuklenie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas przebywania w gospodarstwie rolnym.
  4. Przedstawienie schematu działania i udzielania pomocy podczas wypadku w gospodarstwie rolnym.

Po przeprowadzonym w obu grupach wykładzie oraz obejrzeniu przez pierwszą grupę filmu edukacyjnego pt. ,,Rodzina Porażków”, a drugą szkolenia e – learningowego ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” przeprowadzono konkurs wiedzy na temat podstawowych zagrożeń występujących podczas pomagania osobom dorosłym w gospodarstwie rolnym. W ramach konkursu młodsze dzieci otrzymały zestawy obrazkowych zagadnień, natomiast starsze krzyżówkę.

Laureatami w I grupie zostali: Aleksandra Grzywny, Szymon Mączka oraz Nikola Struś, natomiast w II grupie szczęście dopisało: Oskarowi Krawiec, Mikołajowi Nafalskiemu i Lenie Kasperek.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk Pana Tadeusza Kuczer nagrody ufundowane przez PT KRUS w Chełmie.

W imieniu placówki oraz całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania za przekazaną nam wiedzę oraz cenne nagrody wśród których były plecaki, smartwatche oraz kalkulatory.

Koordynatorem spotkania była pani Anna Kozyrska.