Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Świetlica

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W marcu 2024 r. w Szkole Podstawowej w Strachosławiu odbył się XIX Gminny Turniej Szachowy o "Puchar Wójta Gminy Kamień" pod hasłem: "Trzeźwy Umysł". Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Ogółem w Turnieju wzięło udział 84 uczniów z trzech szkół podstawowych: SP w Czerniejowie, SP w Kamieniu i SP w Strachosławiu.
W turnieju brali udział uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez uczennice kl. III: Lenę Kasperek, Marię Otkałę i Zuzannę Smolirę, uczniów kl. V: Wiktorię Szewczuk i Kubę Rudzkiego oraz ucznia kl. VIII Bartosza Szewczuka Opiekę sprawowała nad uczniami pani Anna Stefanek. Uczniowie brali udział w czterech rundach. Po zaciekłej rywalizacji wszystkich uczestników Turnieju Szachowego, biorących udział w turnieju, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Lena Kasperek uczennica kl. III zajęła II miejsce w kategorii kl. I - III (dziewczynki), uczennica kl. V Wiktoria Szewczuk zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI (dziewczynki), a uczeń kl. VIII Bartosz Szewczuk zajął I miejsce w kategorii wiekowej kl. VII - VIII (chłopcy). Pozostali uczniowie również odnosili zwycięstwa większe i mniejsze, jednak zabrakło im punktów do zdobycia pucharu. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymali Puchary Wójta Gminy Kamień.
Zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.